State_Champions
statechampions.jpg
Year 
Name  Event 
1985 Jackie Saunders  Triple Jump 
1986 Torre Jones  Triple Jump 
1988 Andy Samuelson  1600 Meters 
1988 Karl Dodge  Discus 
1990 Alison Garner  300 Hurdles 
1991 Andrea Adam  300 Hurdles 
1991 Emily Hopkins  4 x 400 Relay 
1991 Linne Amundson  4 x 400 Relay 
1991 LaDawn Lee  4 x 400 Relay 
1991 Teresa Turner  4 x 400 Relay 
1991 Robert Richardson  Long Jump 
1991 Andrea Adam  Long Jump 
1991 Emily Hopkins  800 Meters 
1992 Patrice Davis  300 Hurdles 
1992 Robert Richardson  Long Jump 
1994 Patrice Davis  300 Hurdles 
1994 Patrice Davis  4 x 200 Relay 
1994 Nichole Oates  4 x 200 Relay 
1994 Kelly Turner  4 x 200 Relay 
1994 Jennifer Wonder  4 x 200 Relay 
1995 Patrice Davis  100 Hurdles 
1995 Patrice Davis  4 x 200 Relay 
1995 Nichole Oates  4 x 200 Relay 
1995 Katherine Lueth  4 x 200 Relay 
1995 Jennifer Wonder  4 x 200 Relay 
1995 Patrice Davis  800 Medley Relay 
1995 Jennifer Wonder  800 Medley Relay 
1995 Molly Stanich  800 Medley Relay 
1995 Becky George  800 Medley Relay 
1995 Jolee Gillespie  4 x 400 Relay 
1995 Katherine Lueth  4 x 400 Relay 
1995 Nichole Oates  4 x 400 Relay 
1995 Jennifer Wonder  4 x 400 Relay 
1995 Jolee Gillespie  800 Meters 
1995 Patrice Davis  300 Hurdles 
1995 Boys 4 x 800  3200 Relay 
1996 Jennifer Wonder  300 Hurdles 
1996 Jolee Gillespie  800 Meters 
1996 Nichole Oates  200 Meters 
1996 Jennifer Wonder  4 x 200 Relay 
1996 Nichole Oates  4 x 200 Relay 
1996 Katherine Lueth  4 x 200 Relay 
1996 Kelly Turner  4 x 200 Relay 
1996 Jolee Gillespie  4 x 400 Relay 
1996 Katherine Lueth  4 x 400 Relay 
1996 Kelly Turner  4 x 400 Relay 
1996 Suzanne Dove  4 x 400 Relay 
1996 Jennifer Wonder  800 Medley Relay 
1996 Nichole Oates  800 Medley Relay 
1996 Kelly Turner  800 Medley Relay 
1996 Becky George  800 Medley Relay 
1997 Jolee Gillespie  1600 Meters 
1998 KC Halik  Pole Vault 
1999 KC Halik  Pole Vault 
1999 Jeff Newcomb  110 Hurdles 
2002 Richard Allen  400 Meters 
2004 Michael DiFelice  300 Hurdles 
2005 Chanell Nichols  400 Meters 
2005 Renee Harris  Discus 
2007 Kelli Ehardt  Pole Vault 
2007 Kelly Coomes  100 Hurdles 
2008 Kelli Ehardt  Pole Vault 
2009 Devin Mohn  400 Meters 
2011 Ryan Cook High Jump 
2011 David Krumland Pole Vault 
2012 Ryan Cook

High Jump

2013
2015
2015

Tucker Hamilton

Adrian Bruckner

​Ashlyn Hare

3200
Discus
High Jump​​